טיפים לכתיבת קורות חיים

מכל המטלות הנדרשות על מנת לקדם את עצמנו בעולם התעסוקה, מהכנה לראיון עבודה ועד ליצירת כרטיסי ביקור, הכנת קורות חיים היא אחת המטלות המורכבות שבהן. רבים מאיתנו אינם בטוחים איך כותבים קו"ח ומוצאים את המשימה מלחיצה ומסובכת. אין כל פלא על כך, בסופו של יום קורות החיים הם הרושם הראשוני ביותר שיקבל המעסיק הפוטנציאלי עליך עוד לפני שבכלל תיפגשו.

כדי לעמוד במטלה הזו בצורה המוצלחת ביותר שניתן, אספתי עבורך כמה טיפים חכמים לכתיבת קורות חיים מרשימים וממצים.

לפני הכול – יש להקפיד על השפה

כאמור, קורות החיים מהווים רושם ראשוני. לכן חשוב להשתמש בשפה עשירה, נקיה ולשלב בה מונחים ומושגים מתחום התעשייה בו עסקת. יש להקפיד על שימוש בכללי דקדוק נכונים ולהימנע משגיאות כתיב.

כתיבה בשם הפועל

רבים נוטים לכתוב את קורות החיים בגוף ראשון ולתאר אותם כסיפור חיים. הדבר נפוץ מאוד, אך עשוי ליצור רושם בעייתי. בבואנו לבצע שדרוג קורות חיים, אחד הדברים החשובים שכדאי לעשות הוא להעביר את הכתיבה לשם הפועל. כך, במקום ליצור רושם נרקיסיסטי עם מסמך המשובץ ב"אני, אני ואני", או "עשיתי, השגתי, למדתי, ניהלתי". נוכל לכתוב "לימודי תואר ראשון", "ניהול מחלקת כוח אדם". הטון של הכתיבה נעשה מקצועי וענייני יותר ובמובנים רבים הטון של הפנייה הוא אחד הדברים המשמעותיים ביותר כאשר אנו שואלים איך כותבים קו"ח.

שמירה על תמציתיות

מסמכים ארוכים עלולים לייגע את הקורא. לכן, חשוב להקפיד בבניית קורות חיים על כתיבה תמציתית ועניינית שמתארת במספר מילים כל תפקיד או הישג. בכלל, חשוב שנציין מה עשינו ולא מה לא עשינו. למשל, במקום לציין כי אין ברשותנו ידע נרחב במחשבים, אפשר פשוט לציין באלו תוכנות מחשב יש ברשותנו ידע.

שילוב מכתב מקדים בקורות חיים

באמצעות הוספה של מכתב מקדים בקורות חיים, ניתן לספק עוד דבר שייחד אותך משאר המועמדים וילמד את המעסיק הפוטנציאלי שלך עוד משהו אודותיך. במכתב קצר זה, בן 3 פסקאות לכל היותר, ניתן לתאר את שאיפותיך, כישרונותיך וה "אני מאמין" התעסוקתי שלך.

עיצוב קורות החיים

אין צורך ורצוי שלא לבצע בקורות החיים עיצוב גרפי, אך קיימת חשיבות רבה שהמסמך יהיה אחיד וברור. סוג הפונט הרצוי הינו  David  בגודל 12 , כאשר הכותרות מודגשות ויש רווח אחיד בין הפסקאות. מסמך קורות החיים הינו כרטיס ביקור שלך בעולם העבודה ולכן עליו לשדר מקצועיות ואיכות.

לעזרה מקצועית בכתיבת קורות חיים, יפית אלנהורן – אימון מדויק לתעסוקה ופיתוח קריירה.

לפרטים נוספים, ניתן ליצור קשר.