הסיבות לשינוי קריירה

האופן בו אנו מנהלים את הקריירה שלנו השתנה באופן חסר תקדים בעשורים האחרונים. אם בעבר היינו יכולים לעבוד באותו מקום במשך מספר עשורים ואפילו למשך כל תקופת חיינו, כיום עובדים מחליפים את מקום עבודתם כל 3-5 שנים. במציאות כזו, נדרש מאיתנו להמציא את עצמנו מחדש מספר פעמים במהלך חיינו ולגבש עמדה גמישה ודינמית יותר בכל הקשור לשינוי קריירה.

ישנן סיבות רבות לשינוי עבודה, תפקיד ומקום עבודה. במהלך ניסיוני הרב בעולם העבודה, וניסיון בלווי תהליכי שינוי קריירה ומעבר משכיר לעצמאי. זיהיתי מספר סיבות נוספות לתהליכים אלו.

שאיפות גדולות יותר

מקומות עבודה אינם משתנים לרוב במהותם לעתים קרובות, אך אנו משתנים ללא הרף. אנחנו לומדים על עצמנו דברים חדשים, רוכשים כישורים ושואפים להזדמנויות טובות ומקדמות יותר עבור עצמנו. במידה ונזהה כי הזדמנויות לקידום בעבודה אינן זמינות לנו, ייתכן מאוד שנשקול שינוי עבודה ונחפש מקום בו תהיה לנו אפשרות לגדול.

שחיקה

אין כל פלא שבמדינות רבות, וישראל ביניהן, חל שיח ער ברשויות הרווחה האם להכיר בשחיקה בעבודה כמחלה תעסוקתית הדורשת התייחסות של רשויות המדינה. עבודה מונוטונית, הדורשת עבודה מאומצת מול קהלים, ובעיקר כאלה הזקוקים לשירותים בעתות מצוקה כמו בתי חולים או גורמים סוציאליים כאלה ואחרים, עשויה לגרום לתשישות רגשית ולתחושת חוסר סיפוק. מקומות עבודה רבים המכבדים את עצמם עושים מאמצים רבים להיאבק בשחיקה ולהטעין את מצברי העובדים לעתים קרובות, אך השחיקה עדיין נותנת את אותותיה. במידה והגעת למצב של חוסר עניין מוחלט בעבודתך, שינוי קריירה אינו רק מומלץ, הוא נדרש על מנת לחיות חיים בעלי ערך.

מעבר משכיר לעצמאי

לעתים מה שיניע אותנו תהיה השאיפה לממש יוזמות אישיות, שיש לנו את האמונה שיכולות להוות הצלחה משמעותית. מעבר לשינוי קריירה, מדובר בשינוי מעמיק במהות ההתנהלות שלנו במהלך חיינו.

על מנת לעבור תהליכי שינוי מקצועי באופן מיטיב שיחווה כבחירה מעצימה ולא כשינוי מטלטל ומבהיל, חשוב שתעמוד לצידך מורת דרך מנוסה ומקצועית שתסייע לך לרכוש כלים יעילים להצלחה. יפית אלנהורן – אימון מדויק לתעסוקה ופיתוח קריירה, מזמינה אותך לעבור תהליך משמעותי שיסייע לך בתהליכי שינוי קריירה ומעבר משכיר/ה לעצמאי/ת.

לפרטים נוספים, ניתן להשאיר את פרטיך ולקבל מענה בהקדם.

יפית אלנהורן – אימון מדויק לתעסוקה ופיתוח קריירה