איך מוצאים עבודה?

שוק העבודה בישראל הוא אינטנסיבי מאוד ובתחומים רבים, אנו עשויים למצוא את עצמנו מתמודדים על אותה משרה לצד עשרות מועמדים נוספים. על מנת להשתלב היטב בתחום העיסוק המועדף עליך ולמצוא את מקומך בארגון המועדף עליך, חשוב קודם להבין איך להתקבל לעבודה הרצויה, ולא פחות חשוב מכך, איך לחפש עבודה ולעבור ראיון עבודה באופן יעיל ומוצלח. אלו כמה צעדים חשובים בהם אני מלווה לקוחות רבים המעוניינים במיקוד ופיתוח הקריירה שיכולים לסייע לך בקידום עצמי ובמציאת עבודה.

הצבת מטרות והתמקדות במשימה

כל פרויקט מוצלח מתחיל בתכנון מוקפד ובהגדרת מטרותיך. רגע לפני שאנו נכנסים אל המרוץ, זהו הזמן הנכון ביותר לשאול: "איזו עבודה מתאימה לי באמת?". חשוב שנגדיר את האזור הגיאוגרפי בו אנו מוכנים לעבוד (לדוגמה בדרום), את תחומי העיסוק, השאיפות העתידיות שלנו ותנאי המשרה והשכר. יש להתייחס לתהליך מציאת עבודה כעבודה לכל דבר ולהשקיע זמן ניכר בחיפוש משרות, סינון יעיל ומדויק שלהן ובפניה למעסיקים.

קורות חיים ממצים ומרשימים

חשוב שננסח קורות חיים שיהיו תמציתיים וממוקדים. כתיבת קורות חיים היא אומנות וראוי שניתן את הדעת לניסוחם באופן שיבליט את התכונות המועילות ביותר שלנו. במידה וברצונך לחפש משרה בשני אפיקים שונים בתכלית, ייתכן שכדאי לבנות שני נוסחים שונים של קורות חיים לכל תחום – תוכלו להרחיב בפוסט "טיפים לכתיבת קורות חיים".

הכנה ראויה לראיון העבודה

רבים אינם בטוחים איך להצליח בראיון עבודה ותופסים את המעמד כמאיים ומלחיץ. אכן, אחד מעמודי היסוד המשמעותיים ביותר של מציאת עבודה הוא הצלחה בראיונות. חשוב ללמוד היטב על הארגון אליו אנו מתראיינים מבעוד מועד ולבחון בינינו ובין עצמנו מה הן החוזקות והחולשות שאנו מביאים לארגון. מודעות עצמית ועמידה בוטחת מול המראיינים יסייעו לך להותיר רושם חיובי.

פנייה לייעוץ בתחום התעסוקה תיתן לך כלים רבי ערך

כדי לבחון ולהבין איזה עבודה מתאימה לך, ללמוד איך להתקבל לעבודה שתמיד רצית וכדי לקבל סיוע מקצועי איכותי במציאת עבודה, אני מעמידה לרשותך מגוון של כלים בתחום האימון והתעסוקה ומזמינה אותך לעבור תהליך מרגש ומעצים בו יוכלו היכולות הגלומות בך באמת לבוא לידי ביטוי. לפרטים נוספים ולתיאום פגישה, אני במרחק שיחת טלפון אחת.

יפית אלנהורן – אימון מדויק לתעסוקה ופיתוח קריירה