איך להתכונן לראיון עבודה מוצלח?

יש שאומרים שראיון עבודה דומה מאוד לדייט ראשון. על אף כל המבוכה ואי הוודאות, לרושם הראשוני יש משקל רב. על מנת להתמודד עם האתגר בצורה המוצלחת ביותר, חשוב שניערך היטב ונגיע מוכנים.

כשנבוא מלאי ביטחון נוכל להציג את עצמנו כפי שאנחנו באופן ברור וממוקד. לא נילחץ שהשאלות שישאלו אותנו במהלך הריאיון ונענה עליהם בביטחון וברוגע, אנו עשויים להעלות משמעותית את הסיכויים לזכות במשרה הנכספת.

הכנה לראיון עבודה עושה את ההבדל!

 

מצרפת מספר עצות שיסעו לכם במשימה 😊

 

מומלץ לבצע תחקיר מקדים

חשוב שנדע ונכיר את פועלו של הארגון בו אנו מתראיינים, תחום עיסוקו וההיסטוריה שלו. הכרת המפה העסקית בה פועל הארגון, על מתחריו והיצע המוצרים והשירותים שלו, התחקיר והידע על הארגון חשוב מכמה סיבות: ראשית, עשויות לעלות שאלות בראיון עבודה שנוגעות לתחום העיסוק או למקומך האפשרי בארגון והכרת מבנהו ואופן פעולתו יכול לסייע לך להשיב על השאלות בצורה שתפגין מקצועיות. שנית, היכרותך עם הארגון תיצור את הרושם שמקומך הטבעי הוא בארגון, כאילו עבדת בו כבר שנים.

ראיון עבודה טלפוני

ראיון עבודה טלפוני לעיתים נותן לנו את התחושה שאנו לא בראיון עבודה וכי רק יצרו איתנו קשר לשאול אותנו מספר שאלות כלליות. לראיון עבודה טלפוני יש להתייחס כראיון עבודה לכל דבר ועניין. יש להקשיב לשאלות ולענות עליהן בתבונה, במקצועיות ובבהירות. וזאת במטרה לעבור את הסינון הראשוני ולהגיע לראיון הפרונטלי.

כיצד לענות על שאלות בראיון עבודה?

אחד החששות הגדולים שלא תהיה לנו תשובה על חלק מהשאלות בראיון עבודה שישאלו איתנו, בכדי לצמצם את החשש יש לעבור על שאלות עשויות לעלות ולחשוב על מענה עבורן, לתת דוגמאות מהניסיון התעסוקתי ומהידע המקצועי שברשותנו. תרגול יעזור לנו לענות באופן יעיל, ברור ובטוח.

מה ללבוש לראיון עבודה?

רבים מתחבטים בשאלה מה ללבוש לראיון עבודה. בכל הקשור להיבט זה בהכנה לראיון, חשוב להתלבש עבור התפקיד שהיית רוצה. האופן בו אדם מתלבש מעיד גם משהו על שאיפותיו בחיים. בעוד שבראיון לעבודה סוציאלית עם נוער בקהילה, ג'ינס כהה וחולצת טריקו עם כפתורים (חולצת פולו) יכולים לגמרי לעבור, למשרד ניהולית הם עשויים להיראות יותר מדי פשוטים ויום-יומיים. מכנסי כותנה מחויטים בשילוב עם חולצה מכופתרת עשויה להיות אופציה מוצלחת.

הסתייעות בגורם מקצועי

הגיע הזמן לשינוי קריירה בתחום המקצועי? אשמח לגייס את כל הידע והניסיון המקצועי שצברתי לאורך השנים על מנת ללוות אותך לקראת ראיון העבודה שלך. הכנה לראיון פרונטלי, או הכנה לראיון עבודה טלפוני, לפרטים נוספים ולתיאום מפגש ממוקד, ניתן ליצור עמי קשר עוד היום.

יפית אלנהורן – אימון מדויק לתעסוקה ופיתוח קריירה